OFERTA DYDAKTYCZNA

Drogi Rodzicu!

Naszym celem jest, aby po czterech latach uczęszczania dziecka do naszego Przedszkola absolwent:

• komunikował się w języku angielskim

• był przygotowany do szkoły polsko- i anglojęzycznej skutecznie dążył do wytyczonego celu

• współdziałał w atmosferze szacunku i życzliwości

• był otwarty na zmiany

• był ciekawy świata

• był tolerancyjny wobec innych

• znał wartość zdrowego stylu życia i ekologii

• podchodził do zadań kreatywnie

• miał poczucie własnej wartości i sprawczości

• poszukiwał i rozwijał swoje pasje i zainteresowania

DWUJĘZYCZNOŚĆ – najwyższy priorytet naszego Przedszkola

Jesteś świadomym rodzicem, który już dziś myśli o przyszłości swojego dziecka?

Z pewnością wiesz, że znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie to nie tylko atut, ale wręcz konieczność.

My w pełni się z tym zgadzamy, dlatego program dwujęzyczności jest jednym z naszych priorytetów.

W naszym przedszkolu, język angielski jest “drugim językiem”, co oznacza, że przez cały dzień komunikujemy się z dziećmi w języku angielskim. Jednym z wychowawców, w każdej grupie przedszkolnej jest nauczyciel języka angielskiego. Poza nauczaniem spontanicznym, prowadzone są także zajęcia wykorzystujące nowoczesne metody nauki języka obcego (także autorskie) dostosowane do potrzeb dzieci.

Treści nauczania są atrakcyjne i odpowiednio dobrane do grupy wiekowej i kompetencji językowych naszych przedszkolaków. Wykorzystujemy opowiadania, dialogi, piosenki, wierszyki, skecze, które są interesujące dla dziecka i skłaniają je do komunikowania się w obcym języku.

Od pierwszych dni w przedszkolu dzieci zanurzone są w języku angielskim (immersja

językowa), który na równi z językiem polskim towarzyszy każdej czynności: posiłkom,spacerom, zabawom i odpoczynkowi.

Nauczyciele angliści mówią do dzieci wyłącznie w języku obcym,dzięki czemu dzieci przyswajają język angielski zupełnie naturalnie i często nieświadomie.

Najlepsze przygotowanie do rozpoczęcia nauki w szkole

Oferujemy naukę w zakresie obowiązującego programu nauczania przedszkolnego

i wczesnoszkolnego zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W pracy stosujemy różne metody:

• Metoda Glottodydaktyki

rozwijająca umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz pisania

• Metoda Czytania Globalnego

alternatywna propozycja edukacyjna dotycząca nauki czytania;

• Metoda Dobrego Startu

wg prof. dr hab. M. Bogdanowicz z Uniwersytetu Gdańskiego,

metoda wprowadzająca w świat liter i zapobiegająca rozwojowi dysleksji;

• Metoda Dziecięcej Matematyki

rozwijająca kompetencje matematyczne niezbędne do nauki przedmiotów ścisłych;

• Metoda Marii Montessori

dzięki niej dziecko jest w centrum, rozwija swoją ciekawość, doświadcza podmiotowości i współpodmiotowości;

• Zajęcia dostosowane do pięciu typów inteligencji

inteligencji językowej, inteligencji logiczno – matematycznej, inteligencji wizualno – przestrzennej, inteligencji muzycznej, inteligencji kinestetycznej, inteligencji interpersonalnej.

Dziecięcy savoir- vivre

Wychowanie w duchu pozytywnej dyscypliny, dzięki któremu nauczymy Twoje dziecko efektywnej komunikacji oraz umiejętności rozwiązywania problemów.

Twoje dziecko wzmocni poczucie własnej wartości,pewności siebie, wewnętrzną motywację do działania,nauczy ważnych umiejętności społecznych i życiowych:szacunku, dbania o innych,współpracy, empatii.

Życzliwość dla ludzi, wzgląd na otoczenie, uprzejmość,opanowanie to podstawy kulturalnego sposobu bycia,które kształtują się już od najmłodszych lat. Pewne postawy nabyte w dzieciństwie pozostaną na dalsze lata życia,dlatego dziecko już w wieku przedszkolnym musi poznać normy i zasady zachowania,które obowiązują w danej grupie

i społeczności. Zasady muszą być jasne, zrozumiałe dla dziecka i konsekwentnie wprowadzane w życie. Tylko wtedy świat dziecka będzie uporządkowany i przewidywalny.

PLAN DNIA

Powitanie  dzieci - twórcze gry i zabawy na początek dnia
Śniadanie
Zintegrowana działalność edukacyjna